Strona główna › Pytania AUD.01 › Pytanie 76
AUD.01 · pytanie #76
Kiedy powinno się nagrać dźwiękowe efekty specjalne?
- Apo zarejestrowaniu postsynchronów.
- Bprzed nagraniem postsynchronów.
- Cpodczas nagrywania dialogów na planie.
- Dzanim rozpocznie się montaż.
Poprawna odpowiedź: A. po zarejestrowaniu postsynchronów.
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Nagrywanie dźwięków foley, czyli tych efektów specjalnych, po zrobieniu postsynchronów to naprawdę dobry pomysł w produkcji filmowej i telewizyjnej. Po nagraniu dialogów w studiu, które mają zastąpić originalne nagrania, można lepiej dopasować efekty dźwiękowe do całości. Jak na przykład, kiedy musimy nagrać realistyczne kroki bohatera na różnych nawierzchniach, to właśnie po ustaleniu dialogów można lepiej dopasować dźwięk do tego, jak się poruszają i jak wchodzą w interakcje z otoczeniem. Dzięki temu cała ścieżka dźwiękowa jest bardziej spójna i wciągająca, a to jest super ważne, jeśli mówimy o jakości gotowego materiału. I fajnie jest zaznaczyć, że foley nagrywa się w kontekście konkretnej sceny, co dodaje autentyczności do dźwięków w danym momencie opowieści.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.