Strona główna › Pytania AUD.02 › Pytanie 1032
AUD.02 · pytanie #1032
Fotografię wykonano, stosując

- Akadr pionowy i kompozycję zbieżną.
- Bkadr poziomy i kompozycję zbieżną.
- Ckadr pionowy i kompozycję rozbieżną.
- Dkadr poziomy i kompozycję rozbieżną.
Poprawna odpowiedź: A. kadr pionowy i kompozycję zbieżną.
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Fajnie, że wybrałeś kadr pionowy i kompozycję zbieżną. Kadr pionowy to taki, który jest wyższy niż szerszy, co świetnie sprawdza się do pokazania rzeczy, które są wyższe, jak drzewa czy budynki. Często wykorzystuje się to w portretach, architekturze, czy w zdjęciach, gdzie ważne jest ukazanie wysokości. Kompozycja zbieżna to z kolei wtedy, gdy linie w zdjęciu prowadzą do jednego punktu, co naprawdę przyciąga wzrok. W twoim przypadku linie chodnika i cieni prowadzą wzrok w stronę horyzontu, co wygląda super i jest idealnym przykładem dobrych zasad kompozycji. Tego typu techniki są naprawdę ważne w fotografii, bo pomagają w osiągnięciu oczekiwanego efektu wizualnego oraz emocji.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.