Strona głównaPytania BPO.01 › Pytanie 138
BPO.01 · pytanie #138

Wysokość pomieszczenia spawalni powinna wynosić co najmniej <br><br> <table><tr><td colspan="2">Wyciąg z rozporządzenia MG z dnia 27 kwietnia 2000 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach spawalniczych. (Dz. U. Nr 40, poz. 470)</td></tr><tr><td colspan="2">Spawalnie i stanowiska spawalnicze</td></tr><tr><td colspan="2">§ 6. Ścianki lub parawany kabiny spawalniczej powinny być wykonane z materiału niepalnego lub trudno zapalnego, tłumiącego szkodliwe promieniowanie optyczne. Powinny one mieć wysokość, co najmniej 2,00 m, z zachowaniem przy podłodze szczeliny wentylacyjnej.</td></tr><tr><td colspan="2">§ 7. 1. W spawalni powinno przypadać na każdego pracownika najliczniejszej zmiany, co najmniej 15 m3 wolnej objętości pomieszczenia nie zajętej przez urządzenia i sprzęt. 2. Wysokość pomieszczenia spawalni powinna wynosić, co najmniej 3,75 m. 3. Przepisu ust. 2 nie stosuje się przy pracach spawalniczych wykonywanych na statkach powietrznych i środkowych. 4. Na każde stanowisko spawalnicze powinny przypadać, co najmniej 2 m2 wolnej powierzchni podłogi, nie zajętej przez urządzenia i sprzęt.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.