Strona główna › Pytania BPO.01 › Pytanie 607
BPO.01 · pytanie #607
Do zadań dyrektora placówki edukacyjnej należy organizacja kursu z zakresu udzielania pierwszej pomocy?
- Atylko nauczycielom
- Bwyłącznie nauczycielom wychowania fizycznego
- Cjedynie nauczycielom prowadzącym zajęcia w warsztatach i laboratoriach
- Dwszystkim pracownikom szkoły
Poprawna odpowiedź: D. wszystkim pracownikom szkoły
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Rzeczywiście, dyrektor szkoły powinien zadbać o to, aby wszyscy pracownicy mieli przeszkolenie z pierwszej pomocy. To jest mega ważne, bo w razie jakiejkolwiek sytuacji kryzysowej, na przykład jak uczeń straci przytomność, szybka reakcja może naprawdę uratować życie. Wszyscy w szkole, niezależnie od tego, co robią, powinni znać podstawowe techniki, takie jak RKO czy jak radzić sobie z zadławieniem. Niezłe byłoby zorganizować takie szkolenie cyklicznie, bo wtedy każdy jest na bieżąco z tym, co trzeba robić w awaryjnych wypadkach. Takie podejście trzyma się standardów bezpieczeństwa, które mogą pomóc w zapobieganiu tragediom.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.