Strona głównaPytania BPO.01 › Pytanie 92
BPO.01 · pytanie #92

W wyniku pomiaru czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy, stwierdzono stężenie czynnika o działaniu rakotwórczym na poziomie 0,3 wartości NDS. Pomiary powinny być wykonywane co najmniej <br><br> <table><tr><td>Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 2 lutego 2011 r. w sprawie badańi pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy.</td></tr><tr><td>§ 6. 1. W przypadku występowania czynnika o działaniu rakotwórczym lub mutagennym, o którym mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 222 § 3 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, badania i pomiary wykonuje się: co najmniej raz na sześć miesięcy – jeżeli podczas ostatniego badania i pomiaru stwierdzono stężenie czynnika o działaniu rakotwórczym lub mutagennym powyżej 0,1 do 0,5 wartości NDS; co najmniej raz na trzy miesiące – jeżeli podczas ostatniego badania i pomiaru stwierdzono stężenie czynnika o działaniu rakotwórczym lub mutagennym powyżej 0,5 wartości NDS;</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.