Strona głównaPytania BUD.01 › Pytanie 75
BUD.01 · pytanie #75

Korzystając z danych zawartych w tabeli określ, które kruszywo należy zastosować do budowy ścian w pomieszczeniach narażonych na promieniowanie radioaktywne. <br><br> <table><tr><th colspan="3">Kruszywa zwykłe i specjalne</th></tr><tr><td>kruszywo zwykłe</td><td>gęstość 2,2 – 3,0 kg/dm3</td><td>Z zasobów naturalnych, np. koryta rzek, żwir z moren polodowcowych i inne. Materiał niekruszony lub kruszony, np. urobek skalny przy budowie tunelu.</td></tr><tr><td>kruszywo ciężkie</td><td>gęstość > 3,0 kg/dm3</td><td>Takie jak baryty, rud żelaza, granulat stalowy. Do produkcji betonu ciężkiego ograniczającego przenikanie promieniowania radioaktywnego.</td></tr><tr><td>kruszywo lekkie</td><td>gęstość < 2,0 kg/dm3</td><td>Takie jak ekspandowane gliny, pumeks, polistyren. Do betonu lekkiego, betonów izolacyjnych.</td></tr><tr><td>kruszywo twarde</td><td>gęstość > 2,0 kg/dm3</td><td>Takie jak kwarc, karborund. Stosowane przeważnie do warstwowych posadzek betonowych.</td></tr><tr><td>kruszywo z recyklingu</td><td>gęstość około 2,4 kg/dm3</td><td>Powstałe w wyniku przeróbki nieorganicznego materiału i stosowanego uprzednio w budownictwie, zwykle betonu.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.