Strona głównaPytania BUD.02 › Pytanie 18
BUD.02 · pytanie #18

Podczas remontu ściany drewnianej roboty będą wykonywane z drabiny. Maksymalnie do jakiej wysokości, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, można w czasie tych prac podawać ręcznie w pionie długie deski, aby nie stworzyć zagrożenia dla życia i zdrowia pracowników? <br><br> <table><tr><td>Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. Nr 47, poz. 401) – fragment § 193. Ręczne podawanie w pionie długich przedmiotów, a w szczególności desek lub bali, jest dozwolone wyłącznie do wysokości 3 m. § 194. Roboty ciesielskie z drabin można wykonywać wyłącznie do wysokości 3 m. § 195.1. W czasie montażu oraz demontażu rusztowań należy zapewnić środki zabezpieczające przed możliwością zawalenia się konstrukcji usztywniających i rozpierających. 2. O kolejności montażu i demontażu poszczególnych elementów decydują osoby, o których mowa w § 5. 3. Roboty ciesielskie montażowe wykonuje zespół liczący co najmniej 2 osoby.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.