Strona głównaPytania BUD.09 › Pytanie 252
BUD.09 · pytanie #252

Który element instalacji kanalizacyjnej został opisany w ramce? <br><br> <table><tr><td>W przypadku niekorzystania z urządzeń sanitarnych panuje zrównoważone ciśnienie atmosferyczne lub minimalne nadciśnienie, związane z wydzielaniem się gazów, wtedy ten element instalacji kanalizacyjnej jest zamknięty. W chwili wystąpienia spływu ścieków w instalacji powstaje podciśnienie, które podnosi (otwiera) jego membranę, wpuszczając do kanalizacji powietrze, aż do momentu wyrównania ciśnień pomiędzy wnętrzem instalacji a otoczeniem. Wtedy membrana opada, zamykając element, i pozostaje on zamknięty aż do ponownego wystąpienia różnicy ciśnień pomiędzy instalacją a otoczeniem.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.