Strona główna › Pytania BUD.12 › Pytanie 582
BUD.12 · pytanie #582
Odpady, które powstają w wyniku demontażu ścian działowych na piętrze w budynku, powinny być
- Atransportowane na zewnątrz przez okna do podstawionych pojemników
- Bukładane na stropach w sąsiedztwie okien
- Cusuwane na zewnątrz, przy użyciu zbudowanych zsypów
- Dskładowane w jednym miejscu wewnątrz budynku
Poprawna odpowiedź: C. usuwane na zewnątrz, przy użyciu zbudowanych zsypów
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Jasne, że usuwanie gruzu z budowy przez obudowane zsypy to świetny pomysł, zwłaszcza z punktu widzenia bezpieczeństwa i efektywności. Dzięki tym zsypom wszystko odbywa się w uporządkowany sposób. W praktyce to zmniejsza ryzyko, że coś się rozleci i będzie niebezpieczne na placu budowy. Można by powiedzieć, że to wręcz kluczowe, żeby wszystkie prace były dobrze zorganizowane, co z kolei jest zgodne z przepisami BHP. Warto też pomyśleć o przeszkoleniu pracowników, by wiedzieli, jak z tego korzystać, bo to na pewno pomoże uniknąć zagrożeń. No i wszyscy wiemy, że standardy dotyczące zarządzania odpadami są ważne, więc szybkie i bezpieczne usuwanie gruzu to na pewno dobry ruch. Generalnie, obudowane zsypy nie tylko pomagają w porządku, ale także przyspieszają transport materiałów, co wpływa na to, jak szybko skończymy robotę.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.