Strona główna › Pytania BUD.14 › Pytanie 17
BUD.14 · pytanie #17
Aby przeprowadzić demontaż ściany działowej zgodnie z aktualnymi zasadami dotyczącymi prac rozbiórkowych, należy
- Arozbierać od góry, a gruz składować na stropie
- Brozbierać od góry, a gruz zrzucać rynnami do kontenerów
- Cpodciąć na dole i przewrócić, a gruz zrzucać rynnami do kontenerów
- Dpodciąć na dole i przewrócić, cegły oczyścić i składować na stropie
Poprawna odpowiedź: B. rozbierać od góry, a gruz zrzucać rynnami do kontenerów
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Odpowiedź, że ścianę działową najlepiej rozbierać od góry, a gruz wrzucać rynnami do kontenerów, jest całkiem trafna. To dobra praktyka, bo minimalizuje ryzyko, że coś spadnie na pracowników, a to jest ważne w takiej robocie. Zrzucanie gruzu rynnami pomaga utrzymać porządek w miejscu pracy, co z kolei sprawia, że jest bezpieczniej i łatwiej się wszystko sprząta. Nie ma też ryzyka uszkodzenia innych elementów budynku. W sumie, takie podejście naprawdę ogranicza szanse na wypadki, co jest zgodne z zasadami bezpieczeństwa w budownictwie. Rynnami do wywozu gruzu to norma w branży, więc dobrze, że to zauważyłeś. Ułatwia to zarządzanie odpadami i dba o środowisko.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.