Strona głównaPytania BUD.14 › Pytanie 560
BUD.14 · pytanie #560

Na podstawie przedstawionego wyciągu ze specyfikacji technicznej wskaż etap robót, na którym dokonuje się odbioru podłoża. <br><br> <table><tr><th colspan="2">Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót (wyciąg)</th></tr><tr><td colspan="2">Roboty stanu surowego</td></tr><tr><td colspan="2">3.9 Rozpoczęcie robót fundamentowych może nastąpić dopiero po odbiorze podłoża.</td></tr><tr><td colspan="2">3.10 Odbioru podłoża dokonuje się bezpośrednio przed wykonaniem fundamentów, aby w czasie między odbiorem podłoża, a wykonaniem fundamentów nie mógł się zmienić stan gruntów np. wskutek zawilgocenia wodami opadowymi.</td></tr><tr><td colspan="2">3.11 Odbiór podłoża przeprowadza się przed ułożeniem podsypki piaskowo-żwirowej, chudego betonu oraz innych warstw izolacyjnych i wyrównawczych. Odbiór podsypki piaskowo-żwirowej oraz innych warstw wyrównawczych przeprowadza się dodatkowo po ich ułożeniu.</td></tr><tr><td colspan="2">3.12 Odbiór polega na sprawdzeniu zgodności warunków wodno-gruntowych w podłożu z danymi zawartymi w dokumentacji geologicznej i dokumentacji technicznej.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.