Strona główna › Pytania BUD.15 › Pytanie 127
BUD.15 · pytanie #127
Podczas robót prowadzonych w pasie drogowym tablice przedstawione na rysunku powinny być ustawione

- Aw miejscu niesprawnej sygnalizacji świetlnej.
- Bw poprzek zamkniętego pasa ruchu.
- Cna zamkniętym wjeździe na rondo.
- Dna krawędzi zawężonego pasa ruchu.
Poprawna odpowiedź: D. na krawędzi zawężonego pasa ruchu.
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Tablice, które widzisz na rysunku, powinny stać na krawędzi zwężonego pasa ruchu. To ważne dla bezpieczeństwa i ogólnej organizacji ruchu. Dzięki temu kierowcy mają szansę zauważyć zmieniającą się sytuację drogową, co jest kluczowe, żeby uniknąć problemów. Jak są ustawione w tym miejscu, to łatwiej jest im się przygotować do jakichś manewrów, na przykład zmiany pasa czy spowolnienia. Normy, jak te z Rozporządzenia Ministra Infrastruktury o znakach drogowych, mówią, że to najlepsze miejsce dla tablic ostrzegawczych. Dzięki temu kierowcy zdążą zareagować na czas, zwłaszcza w sytuacjach jak roboty drogowe, gdzie muszą być informowani wcześniej o zmianach, żeby zminimalizować ryzyko wypadków.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.