Strona główna › Pytania BUD.20 › Pytanie 55
BUD.20 · pytanie #55
Jaką metodę uzdatniania wody powinno się wykorzystać, aby wyeliminować mikroorganizmy oraz zapewnić odpowiednią jakość sanitarną w systemie wodociągowym?
- AFiltrację
- BCedzenie
- CUtlenianie
- DDezynfekcję
Poprawna odpowiedź: D. Dezynfekcję
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Dezynfekcja wody to naprawdę ważny proces, który pozwala pozbyć się mikroorganizmów, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia, jak bakterie czy wirusy. Właściwie to jest zgodne z tym, co mówi Światowa Organizacja Zdrowia i krajowe przepisy dotyczące sanitariów. Możemy używać różnych metod do dezynfekcji, takich jak chlorowanie, ozonowanie czy promieniowanie UV. Tu warto wspomnieć, że chlorowanie to najpopularniejsza metoda, bo nie tylko zabija mikroby, ale też chroni wodę w sieci wodociągowej na dłużej. Na przykład w miastach, gdzie dostarczają nam wodę pitną, muszą spełniać bardzo wysokie standardy jakości. Dobre praktyki to m.in. regularne sprawdzanie poziomu dezynfekantów i śledzenie, jak skuteczne są te procesy, żeby zapewnić bezpieczeństwo dla ludzi korzystających z tej wody.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.