Strona główna › Pytania BUD.24 › Pytanie 90
BUD.24 · pytanie #90
Gdy na zewnętrznej powierzchni tynku zauważono tłuste plamy, należy przeprowadzić jego oczyszczenie, pamiętając o następującej sekwencji działań:
- Azlać powierzchnię tynku wodą, nałożyć środki konserwujące, nałożyć pianę, spłukać pianę strumieniem gorącej wody
- Bzlać powierzchnię strumieniem gorącej wody, nałożyć pianę, spłukać pianę wodą, nałożyć środki konserwujące
- Czlać powierzchnię tynku wodą, nałożyć pianę, spłukać pianę strumieniem gorącej wody, nałożyć środki konserwujące
- Dzlać powierzchnię strumieniem gorącej wody, nałożyć środki konserwujące, nałożyć pianę, spłukać pianę wodą
Poprawna odpowiedź: C. zlać powierzchnię tynku wodą, nałożyć pianę, spłukać pianę strumieniem gorącej wody, nałożyć środki konserwujące
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Właściwie to odpowiedź, którą zaznaczyłeś, opiera się na dobrej kolejności działań, które są naprawdę ważne przy pielęgnacji tynku. Na początku warto zlać tynk wodą, bo to bardzo pomaga w rozluźnieniu wszelkiego brudu. Dzięki temu potem łatwiej nałożyć pianę, która ma właściwości czyszczące. A ta piana jest kluczowa do usunięcia tłustych plam. Potem, jak spłukujesz pianę gorącą wodą, to również sprzyja lepszemu pozbyciu się resztek środka czyszczącego. Na koniec, nałożenie środków konserwujących to istotny krok, żeby tynk był bardziej odporny na uszkodzenia i dłużej wyglądał jak nowy. Taki sposób działania to naprawdę dobra praktyka, a fachowcy to zalecają, więc warto się do tego stosować.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.