Strona główna › Pytania CHM.02 › Pytanie 300
CHM.02 · pytanie #300
Którą z wymienionych pomp należy zastosować do podnoszenia cieczy na wysokość 100 m z wydajnością 750 m<sup>3</sup>/h? <br><br> <table><tr><th>Pompy</th><th>Wydajność[m3/h]</th><th>Wysokość podnoszenia[m]</th><th>Moc[kW]</th></tr><tr><td>Wirowa osiowa</td><td>250÷100000</td><td>3÷10</td><td>7÷6000</td></tr><tr><td>Wyporowa wysokociśnieniowa</td><td>1÷30</td><td>1600 ÷6400</td><td>7÷450</td></tr><tr><td>Wirowa promieniowa jednostopniowa</td><td>10÷1500</td><td>40÷250</td><td>0,7÷220</td></tr><tr><td>Wirowa promieniowa wielostopniowa</td><td>10÷1500</td><td>800÷3000</td><td>50÷3500</td></tr></table>
- APompę wirową promieniową jednostopniową.
- BPompę wirową osiową.
- CPompę wirową promieniową wielostopniową.
- DPompę wyporową wysokociśnieniową.
Poprawna odpowiedź: A. Pompę wirową promieniową jednostopniową.
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.