Strona głównaPytania CHM.03 › Pytanie 120
CHM.03 · pytanie #120

Przedstawiony sposób dotyczy pobierania próbki wody do przeprowadzenia badań <br><br> <table><tr><td>Sposób pobierania próbki wody do przeprowadzenia badań: - próbki pobrać do sterylnych butelek; - przed przystąpieniem do pobierania wody zdjąć z kurka wszelkie urządzenia, zeskrobać zanieczyszczenia, następnie całkowicie otwierając i zamykając zawór, wielokrotnie płukać; - metalowy kurek wysterylizować płomieniem, a kurek z tworzywa sztucznego alkoholem etylowym; - kurek otworzyć do połowy przepływu i spuszczać wodę przez około 2-3 minuty do osiągnięcia stałej temperatury; - pobrać próbkę wody napełniając butelkę do około ¾ objętości i natychmiast zamknąć korkiem.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.