Strona główna › Pytania CHM.03 › Pytanie 90
CHM.03 · pytanie #90
Próbkę laboratoryjną dzieli się na dwie części, ponieważ
- Aanalizę produktu zawsze realizuje się dwiema różnymi metodami
- Bjedna część jest skierowana do dostawcy, a druga do odbiorcy produktu
- Cjedna część jest przeznaczona do potencjalnego przeprowadzenia analizy rozjemczej
- Dprzeprowadza się dwie analizy badanego produktu i przyjmuje wartość średnią z wyników
Poprawna odpowiedź: C. jedna część jest przeznaczona do potencjalnego przeprowadzenia analizy rozjemczej
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Kiedy dzielimy średnią próbkę na dwie części, to chcemy mieć pewność, że wyniki są rzetelne i analizy wiarygodne. Jak jedna z próbek idzie do analizy rozjemczej, to mamy możliwość sprawdzenia wyników, gdy coś jest nie tak. To ważne zwłaszcza, gdy są jakieś spory między dostawcą a odbiorcą. Na przykład, wyobraź sobie sytuację, gdzie obie strony mają inne zdanie na temat jakości produktu. Analiza próbki może wtedy pomóc w rozwiązaniu konfliktu. W zgodzie z normami ISO i dobrymi praktykami w laboratoriach, każda próbka powinna być traktowana z najwyższą starannością. A jak są niezgodności, analiza rozjemcza robi się kluczowa. Taki podział próbek też jest ważny, żeby zachować transparentność w badaniach, bo to buduje zaufanie w relacjach handlowych oraz przy certyfikacji produktów.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.