Strona głównaPytania CHM.04 › Pytanie 313
CHM.04 · pytanie #313

Jaka była zawartość jonów żelaza (II) w oznaczanym roztworze, jeżeli na jego zmiareczkowanie zużyto \( 10 \, \text{cm}^3 \) roztworu \( \text{KMnO}_4 \) o stężeniu \( 0{,}02 \, \text{mol/dm}^3 \)?<br> <br> Wzór do obliczeń:<br> $$ m_{Fe} = 5 \cdot c_{mol} \cdot V \cdot M_{Fe} $$<br> gdzie: \( V \) – objętość roztworu \( \text{KMnO}_4 \) zużyta w czasie miareczkowania [\( \text{dm}^3 \)], \( M_{Fe} = 56 \, \text{g/mol} \), \( c_{mol} \) – stężenie molowe roztworu \( \text{KMnO}_4 \) [\( \text{mol/dm}^3 \)]

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.