Strona głównaPytania CHM.04 › Pytanie 538
CHM.04 · pytanie #538

Na podstawie zamieszczonego opisu wskaż, którą metodę stosuje się do oznaczania zawartości kwasu acetylosalicylowego. <br><br> <table><tr><td>Oznaczenie zawartości kwasu acetylosalicylowego w preparacie farmaceutycznym</td></tr><tr><td>Oznaczenie polega na hydrolizie tego kwasu na gorąco, za pomocą mianowanego roztworu wodorotlenku sodu o stężeniu 0,1 mol/dm3, do salicylanu i octanu sodu. Nadmiar NaOH odmiareczkowuje się mianowanym roztworem kwasu siarkowego(VI) wobec fenoloftaleiny jako wskaźnika.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.