Strona głównaPytania CHM.04 › Pytanie 565
CHM.04 · pytanie #565

W celu przeprowadzenia oznaczania pH gleby należy rozetrzeć próbkę gleby w możździerzu, a następnie: <br><br> <table><tr><td>A.</td><td>do zlewki z próbką gleby dodać wodę destylowaną i energicznie mieszać, aż cały grunt przejdzie w zawiesinę,zanurzyć sondę pH-metru w zawiesinie i odczytać wartość na skali urządzenia,wykonać jeden pomiar, a następnie przepłukać elektrody wodą destylowaną.</td></tr><tr><td>B.</td><td>do zlewki z próbką gleby dodać wodę destylowaną i energicznie mieszać, aż cały grunt przejdzie w zawiesinę,zanurzyć sondę pH-metru w zawiesinie i odczytać wartość na skali urządzenia,pomiaru dokonać min. 3-krotnie, po każdym pomiarze przepłukując elektrody wodą destylowaną.</td></tr><tr><td>C.</td><td>energicznie wymieszać zlewkę z próbką gleby, nie dodając wody,zanurzyć sondę pH-metru w próbce i odczytać wartość na skali urządzenia,wykonać pomiar, a następnie przepłukać elektrody wodą destylowaną.</td></tr><tr><td>D.</td><td>do zlewki z próbką gleby dodać wodę wodociągową i energicznie mieszać, aż cały grunt przejdzie w zawiesinę,zanurzyć sondę pH-metru w zawiesinie i odczytać wartość na skali urządzenia,pomiaru dokonać min. 3-krotnie, po każdym pomiarze przepłukując elektrody wodą destylowaną.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.