Strona główna › Pytania CHM.05 › Pytanie 280
CHM.05 · pytanie #280
Maksymalna ilość osadów ściekowych, które można składować razem z odpadami komunalnymi, powinna wynosić
- A6%
- B16%
- C60%
- D66%
Poprawna odpowiedź: A. 6%
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Widzisz, odpowiedź 6% jest jak najbardziej trafna. Zgodnie z przepisami, nie możemy składować osadów ściekowych razem z odpadami komunalnymi w ilości większej niż ten limit. Jak to się mówi, przekroczenie tego może prowadzić do niezłych kłopotów dla środowiska. W praktyce oznacza to, że w miejscach, gdzie składuje się odpady, musimy mocno pilnować tych wartości, żeby wszystko było w porządku z ekologią. Z mojego doświadczenia wynika, że przed składowaniem dobrze jest przygotować osady, odpowiednio je klasyfikując. To mogą być różne metody, jak kompostowanie czy fermentacja, które pomagają zmniejszyć ilość osadów, które lądują na wysypiskach. Fajnie, że to rozumiesz!
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.