Strona główna › Pytania CHM.05 › Pytanie 746
CHM.05 · pytanie #746
Do pojemników na szkło można wrzucać?
- Aszyby
- Bceramikę
- Csłoiki
- Dżarówki
Poprawna odpowiedź: C. słoiki
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Słoiki to naprawdę dobry wybór, gdy mówimy o recyklingu szkła. Produkuje się je ze szkła, które można łatwo poddać recyklingowi. Weźmy na przykład słoiki po dżemach czy ogórkach, które nie mają żadnych dodatków, jak metalowe zakrętki. Pamiętaj, żeby je zdjąć przed oddaniem, bo wtedy wszystko działa lepiej w recyklingu. Recykling szkła to nie tylko oszczędność energii, ale także sposób, żeby zmniejszyć ilość odpadów. Co ciekawe, szkło można przetwarzać wiele razy bez obaw o utratę jakości. Taki sposób działania wspiera gospodarkę o obiegu zamkniętym. Kiedy zaczynamy segregować słoiki, zyskujemy na ochronie naszej planety i wspieramy lokalne systemy recyklingowe.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.