Strona głównaPytania CHM.05 › Pytanie 954
CHM.05 · pytanie #954

Bezpośrednią przyczyną degradacji cząsteczek ozonu w ozonosferze, a tym samym formowania się dziury ozonowej, jest uwalnianie chloru z freonów wskutek fotolizy atomowej

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.