Strona głównaPytania EKA.01 › Pytanie 1042
EKA.01 · pytanie #1042

Zgodnie z przytoczonym przepisem, z wnioskiem o wydanie nowego dowodu osobistego w terminie 30 dni przed upływem terminu jego ważności powinna wystąpić osoba, <br><br> <table><tr><td colspan="1">Wyciąg z Ustawy o dowodach osobistych</td></tr><tr><td>(…)</td></tr><tr><td>Art. 46. 1. Wydanie nowego dowodu osobistego następuje w przypadku: 1) upływu terminu ważności dowodu osobistego (…); 2) zmiany danych zawartych w dowodzie osobistym, z wyjątkiem zmiany nazwy organu wydającego oraz zmiany nazwy miejsca urodzenia; 3) zmiany wizerunku twarzy posiadacza dowodu osobistego w stosunku do wizerunku twarzy zamieszczonego w dowodzie osobistym w stopniu utrudniającym lub uniemożliwiającym identyfikację jego posiadacza; 4) utraty lub uszkodzenia dowodu osobistego w stopniu utrudniającym lub uniemożliwiającym identyfikację jego posiadacza; (…) 5) przekazania do organu gminy lub do placówki konsularnej Rzeczypospolitej Polskiej przez osobę trzecią znalezionego dowodu osobistego. (…) 6) (uchylony) 7) (uchylony) 2. Z wnioskiem o wydanie nowego dowodu osobistego występuje się: 1) co najmniej 30 dni przed upływem terminu ważności dowodu osobistego; 2) niezwłocznie – w przypadkach, o których mowa w ust. 1 pkt 2–4. 3. (uchylony) (…)</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.