Strona główna › Pytania EKA.01 › Pytanie 1250
EKA.01 · pytanie #1250
Z analizą zatrudnienia w firmie ustalono, że największa liczba pracowników znajduje się w grupie wiekowej 40 - 50 lat. <br>Wskazany wskaźnik to
- Aśrednia arytmetyczna
- Bmediana
- Cdominanta
- Dśrednia geometryczna
Poprawna odpowiedź: C. dominanta
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Dominanta to taka wartość, która występuje najczęściej w danym zbiorze. Jeśli chodzi o zatrudnienie w firmie, to widać, że najwięcej pracowników jest w wieku 40-50 lat. To jest ważne, bo dzięki temu możemy lepiej zrozumieć, jakie grupy wiekowe dominują w danym miejscu pracy. To z kolei może pomóc w planowaniu, jak zarządzać zespołem, jakie szkolenia wprowadzać czy co oferować, żeby lepiej odpowiadać na potrzeby rynku. Na przykład, jeśli zauważamy, że to właśnie ta grupa wiekowa pracuje najwięcej, to warto skupić się na programach, które będą odpowiadały ich oczekiwaniom. Dobre analizy, które uwzględniają te informacje, mogą być naprawdę przydatne w podejmowaniu lepszych decyzji dotyczących zatrudnienia.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.