Strona główna › Pytania EKA.01 › Pytanie 1263
EKA.01 · pytanie #1263
Który z podmiotów złożył wniosek o rozwiązanie umowy o pracę? <table><tr><td>Aleksander KwiatkowskiZakład Fryzjerski „Alex”ul. Polna 25/3441-802 BytomBytom, 15 maja 2006 r.Pani Maria Kowalskaul. Leśna 3/641-802 BytomRozwiązanie umowy o pracę za wzajemnym porozumieniem stronInformuję, że w odpowiedzi na Pani pismo z dnia 10 maja 2006 r. umowa o pracę zostaje rozwiązana z dniem 15 maja 2006 r. na podstawie porozumienia stron.Z up. Monika PawelecKierownik Działu Kadr</td></tr></table>
- AZakład Fryzjerski "Alex".
- BMonika Pawelec.
- CAleksander Kwiatkowski
- DMaria Kowalska.
Poprawna odpowiedź: D. Maria Kowalska.
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Maria Kowalska jest poprawną odpowiedzią, ponieważ w treści pisma, które zostało przedstawione jako materiał źródłowy, jasno wskazano, że wniosek o rozwiązanie umowy o pracę był skierowany do Zakładu Fryzjerskiego "Alex" przez nią samą. Jest to kluczowe dla zrozumienia dynamiki sytuacji, w której pracownik podejmuje decyzję o zakończeniu współpracy. W praktyce, w takich sytuacjach, standardem jest dokumentowanie takich wniosków w formie pisemnej, co pozwala na przejrzystość i formalność procesu. Dobrą praktyką jest również zachowanie kopii wszelkiej korespondencji związanej z rozwiązaniem umowy, aby móc udokumentować wszystkie kroki podjęte w tym zakresie. Wnioski o rozwiązanie umowy mogą być wynikiem różnych czynników, takich jak zmiana warunków pracy, brak satysfakcji z wykonywanych obowiązków czy inne osobiste powody, dlatego istotne jest, aby każda strona procesu rozumiała swoje prawa i obowiązki, co w przypadku Maria Kowalskiej zostało w pełni spełnione.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.