Strona głównaPytania EKA.01 › Pytanie 518
EKA.01 · pytanie #518

Zmarły pozostawił żonę i dwójkę dzieci, nie sporządzając za życia testamentu. Spadek po zmarłym, zgodnie z przedstawionym przepisem Kodeksu cywilnego, dziedziczą odpowiednio <br><br> <table><tr><th colspan="1">Wyciąg z ustawy Kodeks cywilny</th></tr><tr><td>(…)</td></tr><tr><td>TYTUŁ II</td></tr><tr><td>Dziedziczenie ustawowe</td></tr><tr><td>Art. 931. § 1. W pierwszej kolejności powołane są z ustawy do spadku dzieci spadkodawcy oraz jego małżonek; dziedziczą oni w częściach równych. Jednakże część przypadająca małżonkowi nie może być mniejsza niż jedna czwarta całości spadku.</td></tr><tr><td>§ 2. Jeżeli dziecko spadkodawcy nie dożyło otwarcia spadku, udział spadkowy, który by mu przypadał, przypada jego dzieciom w częściach równych. Przepis ten stosuje się odpowiednio do dalszych zstępnych.</td></tr><tr><td>(…)</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.