Strona głównaPytania EKA.01 › Pytanie 739
EKA.01 · pytanie #739

Zgodnie z przytoczonym przepisem pracownikiem samorządowym zatrudnionym na podstawie powołania jest <br><br> <table><tr><td colspan="3">Ustawa o pracownikach samorządowych (fragment)</td></tr><tr><td colspan="3">(…)</td></tr><tr><td colspan="3">Art. 4.1. Pracownicy samorządowi są zatrudniani na podstawie:</td></tr><tr><td>1)</td><td colspan="2">wyboru:</td></tr><tr><td>a)</td><td colspan="2">w urzędzie marszałkowskim: marszałek województwa, wicemarszałek oraz pozostali członkowie zarządu województwa – jeżeli statut województwa tak stanowi,</td></tr><tr><td>b)</td><td colspan="2">w starostwie powiatowym: starosta, wicestarosta oraz pozostali członkowie zarządu powiatu – jeżeli statut powiatu tak stanowi,</td></tr><tr><td>c)</td><td colspan="2">w urzędzie gminy: wójt (burmistrz, prezydent miasta),</td></tr><tr><td>d)</td><td colspan="2">w związkach jednostek samorządu terytorialnego: przewodniczący zarządu związku i pozostali członkowie zarządu – jeżeli statut związku tak stanowi,</td></tr><tr><td>e)</td><td colspan="2">w urzędzie m.st. Warszawy: burmistrz dzielnicy m.st. Warszawy, zastępca burmistrza dzielnicy m.st. Warszawy i pozostali członkowie zarządu dzielnicy m.st. Warszawy;</td></tr><tr><td>2)</td><td colspan="2">powołania – zastępca wójta (burmistrza, prezydenta miasta), skarbnik gminy, skarbnik powiatu, skarbnik województwa;</td></tr><tr><td>3)</td><td colspan="2">umowy o pracę – pozostali pracownicy samorządowi.</td></tr><tr><td colspan="3">(…)</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.