Strona głównaPytania EKA.04 › Pytanie 1159
EKA.04 · pytanie #1159

Walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki akcyjnej podjęło uchwałę o rozdziale osiągniętego zysku netto wynoszącego 60 000 zł w następujący sposób: <br> - na zwiększenie kapitału zapasowego 8 %<br> - na premie dla pracowników 12 %<br> - na dywidendy dla akcjonariuszy 20 %<br><br> Jaką kwotę zysku pozostanie po dokonaniu podziału?

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.