Strona głównaPytania EKA.04 › Pytanie 1232
EKA.04 · pytanie #1232

Zgodnie z regulacjami zawartymi w Kodeksie spółek handlowych, w spółce akcyjnej powinno się utworzyć kapitał zapasowy, aby pokryć straty bilansowe. Dopóki kapitał zapasowy nie wyniesie co najmniej 1/3 kapitału zakładowego, konieczne jest przekazywanie na niego przynajmniej

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.