Strona głównaPytania EKA.04 › Pytanie 221
EKA.04 · pytanie #221

Jaka kwota z tytułu nagrody jubileuszowej przysługuje pracownikowi urzędu państwowego, jeżeli przepracował on 20 lat, a jego wynagrodzenie zasadnicze wynosi 4 000,00 zł miesięcznie? <br><br> <table><thead><tr><th colspan="2">Fragment Ustawy z dnia 16 września 1982 r. o pracownikach urzędów państwowych</th></tr></thead><tbody><tr><td>Art. 23. 1.</td><td>Urzędnikom państwowym przysługują nagrody jubileuszowe w wysokości:</td></tr><tr><td colspan="2">1) po 20 latach pracy – 75% wynagrodzenia miesięcznego; 2) po 25 latach pracy – 100% wynagrodzenia miesięcznego; 3) po 30 latach pracy – 150% wynagrodzenia miesięcznego; 4) po 35 latach pracy – 200% wynagrodzenia miesięcznego; 5) po 40 latach pracy – 300% wynagrodzenia miesięcznego; 6) po 45 latach pracy – 400% wynagrodzenia miesięcznego.</td></tr></tbody></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.