Strona głównaPytania EKA.04 › Pytanie 26
EKA.04 · pytanie #26

Firma Omega SA uzyskała wynik finansowy netto na rok 2011 w wysokości 500 000 zł. Sprawozdanie finansowe tej firmy zostało poddane weryfikacji przez biegłego rewidenta, który wydał pozytywną opinię. Walne zgromadzenie akcjonariuszy podjęło decyzję o podziale zysku w sposób następujący: <br> - odpis ustawowy na kapitał zapasowy (8% zysku) -..............,<br> - odpis na kapitał rezerwowy zgodnie ze statutem spółki - 30 000 zł,<br> - odpis na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych - 10 000 zł,<br> - wypłata dywidendy - 400 000 zł,<br> - odpis na fundusz nagród -.............<br><br> Jaka będzie wysokość odpisu na fundusz nagród?

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.