Strona głównaPytania EKA.04 › Pytanie 604
EKA.04 · pytanie #604

Spółka akcyjna osiągnęła zysk netto w wysokości 100 000 zł. Kapitał zakładowy spółki wynosi 540 000 zł, a kapitał zapasowy 80 000 zł. Jaką kwotę zysku netto należy obowiązkowo przeznaczyć na podwyższenie kapitału zapasowego, aby sprostać wymogom zawartym w przepisach Kodeksu spółek handlowych? <br><br> <table><tr><td colspan="1">Fragment Kodeksu spółek handlowych.</td></tr><tr><td>(…)</td></tr><tr><td>Art. 396. § 1. Na pokrycie straty należy utworzyć kapitał zapasowy, do którego przelewa się co najmniej 8% zysku za dany rok obrotowy, dopóki kapitał ten nie osiągnie co najmniej jednej trzeciej kapitału zakładowego.</td></tr><tr><td>(…)</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.