Strona głównaPytania EKA.04 › Pytanie 748
EKA.04 · pytanie #748

Zgodnie z przepisami ustawy o rachunkowości, zaksięgowaną w błędnej zawyżonej kwocie operację gospodarczą, po zamknięciu miesiąca można poprawić <br><br> <table><tr><th colspan="2">Wyciąg z ustawy o rachunkowości</th></tr><tr><td colspan="2">Art. 25.</td></tr><tr><td>1.</td><td>Stwierdzone błędy w zapisach poprawia się: 1) przez skreślenie dotychczasowej treści i wpisanie nowej, z zachowaniem czytelności błędnego zapisu, oraz podpisanie poprawki i umieszczenie daty; poprawki takie muszą być dokonane jednocześnie we wszystkich księgach rachunkowych i nie mogą nastąpić po zamknięciu miesiąca lub 2) przez wprowadzenie do ksiąg rachunkowych dowodu zawierającego korekty błędnych zapisów, dokonywane tylko zapisami dodatnimi albo tylko ujemnymi.</td></tr><tr><td>2.</td><td>W razie ujawnienia błędów po zamknięciu miesiąca lub prowadzenia ksiąg rachunkowych przy użyciu komputera, dozwolone są tylko korekty dokonane w sposób określony w ust. 1 pkt. 2.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.