Strona głównaPytania EKA.05 › Pytanie 389
EKA.05 · pytanie #389

Pracownicy hurtowni są wynagradzani w systemie czasowo-prowizyjnym. Prowizja jest dzielona między pracowników proporcjonalnie do ich wynagrodzenia zasadniczego. Miesięczna płaca zasadnicza pracownika A wynosi 3 000,00 zł, a pracownika B 2 000,00 zł. Ile wyniesie wynagrodzenie brutto każdego z pracowników, jeżeli w bieżącym miesiącu utarg hurtowni wyniósł 80 000,00 zł, a stawka prowizyjna wynosi 1,5%? <br><br> <table><tr><th></th><th>Wynagrodzenie brutto pracownika A</th><th>Wynagrodzenie brutto pracownika B</th></tr><tr><td>A.</td><td>3 720,00 zł</td><td>2 480,00 zł</td></tr><tr><td>B.</td><td>3 000,00 zł</td><td>2 000,00 zł</td></tr><tr><td>C.</td><td>3 720,00 zł</td><td>3 200,00 zł</td></tr><tr><td>D.</td><td>4 200,00 zł</td><td>2 000,00 zł</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.