Strona głównaPytania EKA.05 › Pytanie 404
EKA.05 · pytanie #404

Pracownik urodzony w dniu 05.01.1966 r. przebywał w szpitalu od 01.03.2016 r. do 23.03.2016 r. Ustal, które świadczenie otrzyma pracownik, jeżeli od początku roku kalendarzowego przebywał już dwukrotnie na zwolnieniu lekarskim - łącznie przez 15 dni. <br><br> <table><tr><td colspan="1">Przepisy z Kodeksu pracy</td></tr><tr><td>Rozdział III Świadczenia przysługujące w okresie czasowej niezdolności do pracy § 4. Za czas niezdolności do pracy, o której mowa w § 1, trwającej łącznie dłużej niż 33 dni w ciągu roku kalendarzowego, a w przypadku pracownika, który ukończył 50 rok życia, trwającej łącznie dłużej niż 14 dni w ciągu roku kalendarzowego, pracownikowi przysługuje zasiłek chorobowy na zasadach określonych w odrębnych przepisach. § 5. Przepisy § 1 pkt 1 i § 4 w części dotyczącej pracownika, który ukończył 50 rok życia, dotyczą niezdolności pracownika do pracy przypadającej po roku kalendarzowym, w którym pracownik ukończył 50 rok życia.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.