Strona głównaPytania EKA.05 › Pytanie 728
EKA.05 · pytanie #728

Pracownik, który jest absolwentem studiów licencjackich i przepracował 3 lata na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy, zgodnie z Kodeksem pracy, ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze rocznym <br><br> <table><tr><td colspan="2">Art. 155 § 1 Kodeksu pracy (fragment)</td></tr><tr><td colspan="2">Do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się z tytułu ukończenia:</td></tr><tr><td>1)</td><td>zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata,</td></tr><tr><td>2)</td><td>średniej szkoły zawodowej - przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 5 lat,</td></tr><tr><td>3)</td><td>średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych - 5 lat,</td></tr><tr><td>4)</td><td>średniej szkoły ogólnokształcącej - 4 lata,</td></tr><tr><td>5)</td><td>szkoły policealnej - 6 lat,</td></tr><tr><td>6)</td><td>szkoły wyższej - 8 lat.</td></tr><tr><td colspan="2">Okresy nauki, o których mowa w pkt 1-6, nie podlegają sumowaniu.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.