Strona główna › Pytania EKA.06 › Pytanie 273
EKA.06 · pytanie #273
Spotkanie wewnętrzne firmy, w którym biorą udział jej współwłaściciele, zwołane w celu przedstawienia uczestnikom sprawozdania z działalności zarządu, to
- Anarada
- Bzgromadzenie
- Csympozjon
- Dkongres
Poprawna odpowiedź: B. zgromadzenie
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Zgromadzenie to takie ważne spotkanie, które odbywa się w firmach, żeby omówić istotne sprawy dotyczące ich działalności. W przypadku spółek, spotkanie z udziałem współwłaścicieli jest mega istotne dla tego, żeby zarząd działał przejrzyście i podejmował ważne decyzje. Podczas zgromadzenia, właściciele mają szansę zapoznać się z raportem zarządu, co pomaga w demokratycznym podejmowaniu decyzji i pilnuje odpowiedzialności zarządu. Przykładem takiego zgromadzenia jest Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które co roku się odbywa w spółkach akcyjnych. Z mojego doświadczenia, regularne organizowanie takich spotkań to dobre praktyki w corporate governance, bo każdy uczestnik dostaje szansę na aktywne uczestnictwo w firmie i wpływanie na jej rozwój. Właściciele mogą też skorzystać ze zgromadzenia do analizy finansów, co jest kluczowe, żeby ocenić, jak dobrze spółka sobie radzi.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.