Strona głównaPytania ELE.10 › Pytanie 626
ELE.10 · pytanie #626

Czynności przedstawione w instrukcji dotyczą przeprowadzenia <br><br> <table><tr><td colspan="1">Instrukcja</td></tr><tr><td>Otworzyć zawór odcinający i zawór zasilania oraz poprowadzić wąż od zaworu do zbiornika.</td></tr><tr><td>Zamknąć zawór 3-drogowy i otworzyć odpowietrznik.</td></tr><tr><td>Pompować płyn solarny (gotowa mieszanka) ze zbiornika przez zawór KFE, aż z zaworu wypłynie płyn solarny.</td></tr><tr><td>Jednocześnie odpowietrzyć obieg solarny (włącznie z wymiennikiem ciepła).</td></tr><tr><td>Zamknąć zawór KFE.</td></tr><tr><td>Podnieść ciśnienie do ok. 4,5-5 bar.</td></tr><tr><td>Zamknąć również zawór KFE.</td></tr><tr><td>Następnie przeprowadzić kontrolę wzrokową rur i połączeń.</td></tr><tr><td>Usunąć ewentualne nieszczelności i sprawdzić ponownie.</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.