Strona głównaPytania ELE.11 › Pytanie 129
ELE.11 · pytanie #129

Tabela przedstawia możliwe do wystąpienia alarmy sterownika pompy ciepła. Wyciek czynnika roboczego z urządzenia jest sygnalizowany komunikatem <br><br> <table><tr><th colspan="4">Alarmy sterownika</th></tr><tr><th>Komunikat sterownika</th><th>Zabezpieczenie/awaria</th><th>Możliwa przyczyna</th><th>Rozwiązanie</th></tr><tr><td>PP1</td><td>Czujnik temperatury wody wlotowej</td><td>1. Niepoprawne podłączenie czujnika2. Niepoprawne działanie</td><td>1. Połączyć na nowo2. Wymienić czujnik</td></tr><tr><td>PP3</td><td>Czujnik temperatury parowacza</td><td></td><td></td></tr><tr><td>PP4</td><td>Czujnik temperatury gazu przed sprężarką</td><td></td><td></td></tr><tr><td>PP5</td><td>Czujnik temperatury otoczenia</td><td></td><td></td></tr><tr><td>PP6</td><td>Zabezpieczenie za wysokiej temperatury gazu</td><td>1. Niepoprawne podłączenie czujnika2. Niepoprawne działanie3. Wyciek czujnika roboczego</td><td>1. Połączyć na nowo2. Wymienić czujnik3. Zgłosić problem serwisantowi</td></tr><tr><td>PP7</td><td>Przeciw zamarznięciu w zimie</td><td>1. Zbyt niska temperatura2. Niska temperatura wody</td><td>Nie wymaga akcji</td></tr><tr><td>EE1</td><td>Wysokie ciśnienie w układzie</td><td>1. Nadmiar czujnika roboczego w układzie2. Zbyt wysoka temperatura wody wylotowej pompy ciepła3. Niepoprawne działanie czujnika wysokiego ciśnienia4. Uszkodzony zawór roboczy</td><td>1. Spuścić czynnika roboczego2. Obniżyć temperaturę wody w obiegu lub zastosować chłodnicę3. Zgłosić problem serwisantowi</td></tr><tr><td>EE2</td><td>Niskie ciśnienie w układzie</td><td>1. Wyciek czynnika roboczego z urządzenia2. Gruba warstwa lodu na parowaczu lub zbyt niska temperatura powietrza zasilającego3. Niepoprawne działanie czujnika wysokiego ciśnienia4. Uszkodzony zawór roboczy</td><td>1. Zgłosić problem serwisantowi2. Wyczyścić parowacz, nie używać pompy ciepła w temperaturze poniżej 0°C3. Zgłosić problem serwisantowi4. Zgłosić problem serwisantowi</td></tr><tr><td>EE8</td><td>Komunikacji</td><td>Brak komunikacji ze sterownikiem</td><td>Sprawdzić połączenie sterownika</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.