Strona głównaPytania ELE.11 › Pytanie 157
ELE.11 · pytanie #157

Fragment instrukcji przedstawia możliwe do wystąpienia alarmy sterownika pompy ciepła. Wyciek czynnika roboczego z urządzenia jest sygnalizowany komunikatem <br><br> <table><tr><th colspan="4">Alarmy sterownika</th></tr><tr><th>Komunikat sterownika</th><th>Zabezpieczenie/awaria</th><th>Możliwa przyczyna</th><th>Rozwiązanie</th></tr><tr><td>PP1</td><td>Czujnik temperatury wody wlotowej</td><td>1. Niepoprawne podłączenie czujnika 2. Niepoprawne działanie</td><td>1. Podłączyć na nowo 2. Wymienić czujnik</td></tr><tr><td>PP3</td><td>Czujnik temperatury parowacza</td><td></td><td></td></tr><tr><td>PP4</td><td>Czujnik temperatury gazu przed sprężarką</td><td></td><td></td></tr><tr><td>PP5</td><td>Czujnik temperatury otoczenia</td><td></td><td></td></tr><tr><td>PP6</td><td>Zabezpieczenie za wysokiej temperatury</td><td>1. Niepoprawne podłączenie czujnika 2. Niepoprawne działanie 3. Wyciek czynnika roboczego</td><td>1. Podłączyć na nowo 2. Wymienić czujnik 3. Zgłosić problem serwisantowi</td></tr><tr><td>PP7</td><td>Przeciw zamarznięciu w zimie</td><td>1. Zbyt niska temperatura powietrza zasilającego 2. Niska temperatura wody</td><td>Nie wymaga akcji</td></tr><tr><td>EE1</td><td>Wysokie ciśnienie w układzie</td><td>1. Nadmiar czynnika roboczego w układzie 2. Zbyt wysoka temperatura wody zasilającej pompę ciepła 3. Niepoprawne działanie czujnika wysokiego ciśnienia 4. Uszkodzony zawór rozprężny</td><td>1. Spuścić czynnika roboczego 2. Obniżyć temperaturę wody w zbiorniku lub zastosować cyrkulację wody 3. Zgłosić problem serwisantowi</td></tr><tr><td>EE2</td><td>Niskie ciśnienie w układzie</td><td>1. Wyciek czynnika roboczego z urządzenia 2. Gruba warstwa lodu na parowacza lub zbyt niska temperatura powietrza zasilającego 3. Niepoprawne działanie czujnika wysokiego ciśnienia 4. Uszkodzony zawór rozprężny</td><td>1. Zgłosić problem serwisantowi 2. Wyczyścić parowacz, nie używać pompy ciepła w temperaturze poniżej 0°C 3. Zgłosić problem serwisantowi 4. Zgłosić problem serwisantowi</td></tr><tr><td>EE8</td><td>Komunikacji</td><td>Brak komunikacji ze sterownikiem</td><td>Sprawdzić połączenie sterownika</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.