Strona głównaPytania ELE.11 › Pytanie 345
ELE.11 · pytanie #345

Po kilkudniowej poprawnej pracy pompy ciepła sterownik wyświetlił komunikat PP8. Na podstawie tabeli wskaż możliwą przyczynę wyświetlenia się komunikatu. <br><br> <table><tr><th colspan="4">Alarmy sterownika</th></tr><tr><th>Komunikat</th><th>Zabezpieczenie/awaria</th><th>Możliwa przyczyna</th><th>Rozwiązanie</th></tr><tr><td>PP1</td><td>Czujnik temperatury wody wlotowej</td><td rowspan="5">1. Niepoprawne podłączenie czujnika2. Niepoprawne działanie</td><td rowspan="5">1. Połączyć na nowo2. Wymienić czujnik</td></tr><tr><td>PP2</td><td>Czujnik temperatury gazu za sprężarką</td></tr><tr><td>PP3</td><td>Czujnik temperatury parowacza</td></tr><tr><td>PP4</td><td>Czujnik temperatury gazu przed sprężarką</td></tr><tr><td>PP5</td><td>Czujnik temperatury</td></tr><tr><td>PP6</td><td>Zabezpieczenie za wysokiej temperatury gazu</td><td>1. Niepoprawne połączenie czujnika2. Niepoprawne działanie czujnika3. Wyciekający czynnik</td><td>1. Połączyć na nowo2. Wymienić czujnik3. Uzupełnić czynnik roboczy</td></tr><tr><td>PP7</td><td>Przeciw zamarznięciu w zimie</td><td>1. Niska temperatura powietrza zasilającego</td><td>Nie wymaga akcji</td></tr><tr><td>PP8</td><td>Zabezpieczenie temp. gazu za sprężarką poza skalą</td><td>1. Niepoprawne połączenie czujnika2. Niepoprawne działanie czujnika</td><td>1. Połączyć na nowo2. Wymienić czujnik</td></tr><tr><td>EE1</td><td>Wysokie ciśnienie w układzie</td><td>1. Nadmiar czynnika roboczego w układzie2. Zbyt wysoka temperatura czynnika wlotowego do pompy ciepła3. Niepoprawne działanie czujnika wysokiego ciśnienia</td><td>1. Upuścić czynnika roboczego2. Obniżyć temperaturę wody w zbiorniku lub zastosować cyrkulację wody3. Zgłosić problem serwisantowi</td></tr><tr><td>EE2</td><td>Niskie ciśnienie w układzie</td><td>1. Wyciek czynnika roboczego z urządzenia2. Gruba warstwa lodu na parowaczu lub zbyt niska temperatura powietrza zasilającego3. Niepoprawne działanie czujnika wysokiego ciśnienia4. Uszkodzony zawór rozprężny</td><td>1. Zgłosić problem serwisantowi2. Wyczyścić parowacz, nie używać pompy ciepła w temperaturze poniżej -7°C3. Zgłosić problem serwisantowi4. Zgłosić problem serwisantowi</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.