Strona główna › Pytania GIW.02 › Pytanie 579
GIW.02 · pytanie #579
Ciągarka typu CGŁ <u><strong>nie może być wykorzystywana do</strong></u>
- Akradzieży obudowy chodnikowej
- Btransportowania materiałów po spągu po wzniosie
- Ctransportowania materiałów po spągu po upadku
- Dpodnoszenia w pionie
Poprawna odpowiedź: D. podnoszenia w pionie
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Ciągarka CGŁ to sprzęt, który sprawdza się idealnie w transporcie materiałów w górnictwie. Trzeba jednak pamiętać, że nie nadaje się do podnoszenia w pionie. Jej konstrukcja nie jest do tego przystosowana. Jeśli byśmy chcieli nią podnosić ciężary, moglibyśmy narazić ją na duże przeciążenia, co mogłoby prowadzić do różnych niebezpiecznych sytuacji. W praktyce ciągarki CGŁ świetnie radzą sobie z przemieszczaniem surowców po płaskim terenie. Inżynierowie górniczy zawsze dbają o to, aby przestrzegać zasad bezpieczeństwa i stosować odpowiednie wytyczne dotyczące obciążeń, bo to naprawdę ważne. Czyli, jak widać, ciągarka to rewelacyjne narzędzie do transportu, ale podnoszenie w pionie to zupełnie inna bajka.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.