Strona główna › Pytania GIW.07 › Pytanie 71
GIW.07 · pytanie #71
W przypadku wystąpienia awarii systemu odwadniającego w wyrobisku, jakie powinno być pierwsze działanie osoby nadzorującej?
- AZwiększenie wydajności pomp w innych częściach zakładu, by zminimalizować skutki awarii.
- BSkierowanie większej liczby pracowników do zagrożonego rejonu w celu szybszego opanowania sytuacji.
- CSamodzielna próba usunięcia usterki bez informowania przełożonych lub służb technicznych.
- DNatychmiastowe wstrzymanie prac w zagrożonym rejonie oraz zgłoszenie awarii zgodnie z obowiązującymi procedurami.
Poprawna odpowiedź: D. Natychmiastowe wstrzymanie prac w zagrożonym rejonie oraz zgłoszenie awarii zgodnie z obowiązującymi procedurami.
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.