Strona głównaPytania HAN.02 › Pytanie 111
HAN.02 · pytanie #111

Kupujący zgłosił w dniu 31.11.2014 r. wadliwość towaru zakupionego w dniu 05.10.2014 r. i wydanego 10.10.2014 r. W którym terminie najpóźniej, zgodnie z przytoczonymi przepisami, wystawca karty gwarancyjnej jest zobowiązany do usunięcia wady fizycznej rzeczy, jeżeli w dokumencie gwarancyjnym nie określono tego terminu? <br><br> <table><tr><th colspan="1">Fragment Ustawy Kodeks cywilny</th></tr><tr><td>(…)</td></tr><tr><td>Art. 577</td></tr><tr><td>§ 1. W wypadku gdy kupujący otrzymał od sprzedawcy dokument gwarancyjny co do jakości rzeczy sprzedanej, poczytuje się w razie wątpliwości, że wystawca dokumentu (gwarant) jest obowiązany do usunięcia wady fizycznej rzeczy lub do dostarczenia rzeczy wolnej od wad, jeżeli wady te ujawnią się w ciągu terminu określonego w gwarancji.</td></tr><tr><td>§ 2. Jeżeli w gwarancji nie zastrzeżono innego terminu, termin wynosi jeden rok licząc od dnia, kiedy rzecz została kupującemu wydana.</td></tr><tr><td>(…)</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.