Strona główna › Pytania HGT.01 › Pytanie 550
HGT.01 · pytanie #550
Herbatę w stylu rosyjskim powinno się serwować
- Aw wysokiej szklance, umieszczonej na kryształowym spodku
- Bw szklanym bowlu, umieszczonym na szklanym spodku
- Cw szklance z metalowym uchwytem, umieszczonej na metalowym spodku
- Dw podgrzanej filiżance porcelanowej, umieszczonej na porcelanowym spodku
Poprawna odpowiedź: C. w szklance z metalowym uchwytem, umieszczonej na metalowym spodku
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Wiesz, herbata po rosyjsku to jest coś specjalnego. Zazwyczaj podają ją w szklankach trzymanych w metalowych uchwytach. To nie tylko praktyczne rozwiązanie, bo nie poparzymy sobie rąk, ale to też część kultury picia herbaty w Rosji. Jak masz gorącą herbatę, to metalowy uchwyt naprawdę się przydaje. A stawianie szklanki na metalowym spodku? Dodaje elegancji i wygląda to ładnie. W rosyjskich domach i restauracjach to standard. Dobrze, że wiesz o samowarach, bo to jest kawałek historii związany z tym, jak herbata była kiedyś parzona. To wszystko sprawia, że picie herbaty staje się takim wyjątkowym doświadczeniem, gdzie liczy się nie tylko smak, ale też jak to jest podane.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.