Strona głównaPytania HGT.02 › Pytanie 1760
HGT.02 · pytanie #1760

Przeczytaj uważnie zamieszczony tekst i określ, jaką kuchnię opisuje. <br><br> <table><tr><td>...Kuchnia ta - naturalna i harmonjna - uchodzi za najzdrowszą na świecie. Jest niskokaloryczna, bogata w białko i żelazo, uboga w cholesterol i tłuszcze. W porównaniu z innymi kuchniami prawie pozbawiona jest przypraw. Bazuje na ryżu, produktach z soi (miso, tofu), rybach, owocach morza, wodorostach i warzywach. Składa się prostych, niekie zaawansowanych dań, w których żaden ze składników nie przysłania naturalnego smaku pozostałych. Najbardziej znane w Polsce jest sushi i sashimi - cieszące się stale rosnącym powodzeniem. Źródło: Encyklopedia Wikipedia</td></tr></table>

Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.