Strona główna › Pytania MED.02 › Pytanie 461
MED.02 · pytanie #461
Preparat zawierający głównie węglan wapnia powinien być używany w trakcie procedury
- Akiretażu
- Bpiaskowania
- Cozonoterapii
- Dlapisowania
Poprawna odpowiedź: B. piaskowania
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Węglan wapnia to fajny składnik, który znajduje się w różnych preparatach stomatologicznych, szczególnie przy piaskowaniu zębów. Ta technika polega na tym, że przy pomocy specjalnego sprzętu usuwa się osady i brudy z powierzchni zębów za pomocą drobnych cząsteczek. Węglan wapnia jest super, bo te cząsteczki są wystarczająco małe, żeby dobrze doczyścić zęby, ale nie są na tyle agresywne, by zniszczyć szkliwo. W praktyce to często spotykane w gabinetach dentystycznych, gdzie piaskowanie węglanem wapnia używa się do usuwania przebarwień i osadów z płytki bakteryjnej. Ważne, żeby taki zabieg robił doświadczony stomatolog, bo to zapewnia bezpieczeństwo pacjenta i skuteczność całego procesu. A tak na marginesie, piaskowanie węglanem wapnia jest też bardziej ekologiczne, co jest dużym plusem.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.