Strona główna › Pytania MED.02 › Pytanie 523
MED.02 · pytanie #523
Fluorkowanie kontaktowe powinno być przeprowadzane przede wszystkim
- Au dorosłych z przebarwieniami zębów pochodzenia zewnętrznego
- Bu pracowników zakładów przemysłowych
- Cu matek karmiących mlekiem zastępczym
- Du dzieci i młodzieży
Poprawna odpowiedź: D. u dzieci i młodzieży
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Fluorkowanie to naprawdę ważna sprawa dla dzieci i młodzieży, i to z kilku powodów. Po pierwsze, zęby w tym wieku są w fazie intensywnego rozwoju, więc są bardziej narażone na różne problemy, jak próchnica. Fluorkowanie pomaga wzmocnić szkliwo zębów i sprawia, że są one bardziej odporne na wszelkie kwasy, które produkują bakterie w jamie ustnej. Często zabiegi te wykonuje się nie tylko w gabinetach dentystycznych, ale również w szkołach, co jest super, bo można dotrzeć do większej liczby dzieci. Tu trzeba też podkreślić, że stosowanie fluoru w tej grupie wiekowej ma długotrwały pozytywny wpływ na zdrowie zębów, co potwierdzają różne badania i organizacje takie jak WHO. Fluoryzacja to część wielu programów profilaktycznych, co pokazuje, jak ważne to jest, by dbać o zęby już od najmłodszych lat.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.