Strona główna › Pytania MED.02 › Pytanie 567
MED.02 · pytanie #567
Do wad zgryzu analizowanych w odniesieniu do poziomej płaszczyzny należą
- Azgryz krzyżowy
- Bprzodożuchwie czynnościowe
- Cboczne przemieszczenie żuchwy
- Dzgryz głęboki
Poprawna odpowiedź: D. zgryz głęboki
Kliknij odpowiedź, którą uważasz za poprawną.
Wyjaśnienie
Zgryz głęboki to taka wada zgryzu, gdzie górne zęby przednie wystają bardziej niż dolne. To trochę komplikuje żucie i może sprawiać trudności w jedzeniu. W praktyce, ortodonci muszą często interweniować, żeby poprawić nie tylko wygląd, ale też to, jak zęby funkcjonują. Wiem, że ortodonci stosują różne aparaty - niektóre są stałe, inne ruchome - żeby to naprawić, a to wszystko zgodnie z tym, co zaleca American Association of Orthodontists. Dobrze jest wczesniej zdiagnozować tę wadę, bo zgryz głęboki może prowadzić do problemów z zębami, a nawet bólów głowy przez staw skroniowo-żuchwowy. Ogólnie, każdy kto zajmuje się zębami, jak ortodonci czy stomatolodzy, powinien to rozumieć.
🤖 Wyjaśnienie generowane przez AI – weryfikuj w oficjalnych źródłach.